روش های تبلیغات رسمی فیسبوک و اینستاگرام

  در شبکه های اجتماعی از کجا شروع کنیم؟

  روش های تبلیغات اسپانسر فیسبوک و اینستاگرام

  تبلیغات فیس بوکی انواع مختلفی دارند، که امروز ما به یکی از پر بازده ترین نمونه های آن ها برای سایت های تجاری و کسب و کار ها می پردازیم. البته توجه داشته باشید، که توضیحات آرتا، مرتبط با تبلیغات نیوز فید در دسکتاپ و موبایل است . در مورد تبلیغات ساید بار در این مقاله موردی ذکر نشده است چرا که این مدل تبلیغات دارای محدودیت زیادی است، که از جمله آن می توان به عدم امکان ایجاد صفحه اشاره داشت. البته بازدهی پایین تبلیغات ساید بار نسبت به نیوز فید هم واقعیت دارد.

  Page Post Ads

  تبلیغ بالا، یکی از مدل تبلیغاتی است که برای اجرای آن، نیاز است که صفحه در فیس بوک داشته باشید. این تبلیغ شبیه، آپدیت های status فیس بوک دارای عکس، لینک و متن است.

  Multi-Product/Carousel Ads

  در این نوع تبلیغ به شما اجازه داده می شود که در یک تبلیغ محصولات مختلفی برای نمایش قرار دهید. از این مدل برای زمانی استفاده می شود که بخواهید، یک طبقه خاص از محصولات را نشان دهید، یا اینکه بخواهید تفاوت بین چند محصول را به کاربر نشان دهید.

  Page Post Video Ad

  در این مدل تبلیغ، زمانی که کاربر فیس بوک روی فیلم ضربه بزند ( کلیک کند ) ، فیلم تبلیغاتی شروع به پخش می کند. فیس بوک برای هر بار مشاهده ی کاربران از تبلیغ دهنده هزینه دریافت می کند.

  هر کدام از روش های بالا، دارای ماهیت خاصی هستند که با استفاده از آن می توان بنا بر اهدافی، به نتیجه رسید. در واقع می توان گفت، بهینه سازی تبلیغات توسط فیس بوک با ترکیب روش های بالا و نحوه ی پرداخت که در زیر آمده است بسیار مناسب و پر بازده است:

  مدلهای پرداخت هزینه تبلیغات در فیس بوک

  برای پرداخت هزینه های تبلیغات در فیس بوک، ۱۱ مدل در نظر گرفته شده است:

  Clicks to Website : در این مدل، زمانی که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کرد و وارد سایت شما می شود، هزینه ای از شما دریافت می شود

  Website Conversions: در این مدل تبلیغ، زمانی که کاربر روی تبلیغ شما کلیک کرد و وارد سایت شد و در نتیجه اقدامی نسبت به هدف تعریف شده تان نمود، از شما هزینه ای کم می شود. این هدف می تواند خرید محصول، ثبت نام و یا حتی دانلود فایل باشد. فیس بوک برای انجام کامل این پروسه، از “conversion pixel”  استفاده می کند. در این روش، در صفحه ی مورد نظر شما ( که هدفتان در آن قرار دارد )، قطعه کدی قرار داده می شود که از این طریق، اقدام کاربر قابل ردیابی است. البته در سایت های تجاری از ” کد فروش ” یا ” صفحه ی تشکر از خرید محصوص ”  نیز استفاده می کنند.

  Page Post Engagement: در این مدل، هر وقت که پست شما، مورد توجه کاربر قرار گرفت، و روی ان لایک، نظر و حتی اشتراک گذاری انجام شد، فیس بوک هزینه ای از شما دریافت می کند.

  Page Likes : در این روش، فیس بوک کمک می کند که تعداد لایک های صفحه ی شما افزایش پیدا کند

  App Installs: به ازای نصب هر نرم افزار موبایل یا دسکتاپ، فیس بوک هزینه ای از شما دریافت می کند

  App Engagement: زمانی که کاربران به هر نحوی استفاده ای از اپلیکیشن شما کنند، فیس بوک هزینه ای از شما کم می کند.

  Offer Claims : در این روش برای نمایش تخفیف یا موارد  پیشنهادی، فیس بوک از شما هزینه ای کم می کند

  Local Awareness: در این روش، فیس بوک هزینه هایی از شما بخاطر نمایش محصولات و تبلیغات به افراد نزدیکتان، کم می کند. ( نمونه ای از تبلیغات محلی توسط فیس بوک )

  Event Responses: در این روش برای ترویج رویداد های فیس بوکی، این شبکه از شما هزینه ای دریافت می کند.

  Video Views: در این روش، فیس بوک با تبلیغ فیلم شما، به تعداد کاربرانی که فیلم شما را مشاهده می کنند، از شما هزینه دریافت می کند.

  Dynamic Product Ads : در این روش، زمانی که کاربران وب سایت تجاری شما را جستجو می کنند، محصولات مرتبط را به کاربر نمایش داده و هزینه ای از شما نیز دریافت می کند. ( چیزی شبیه تبلیغات کلیکی )

  هدف شما چیست؟

  با توجه به اینکه فیسبوک، تبلیغات خود را برای افزایش سود شما بهینه کرده است، به این فکر کنید که کدامیک از این مدل تبلیغات برای شما کار می کند. برای مثال اگر می خواهید کاربر را در گیر کاری نظیر ثبت نام در خبرنامه یا خرید محصول و دانلود فایل نمایید، بهتر است که از مدل  website conversions استفاده کنید. اما اگر فقط می خواهید لایک صفحه ی خود را بالا ببرید استفاده از مدل page likes بهترین روش است.

  البته سایت های تجاری می بایست مدل های مختلفی از تبلیغات را دنبال کنند تا بتوانند نتیجه ی خوبی بگیرند، به همین دلیل صرفا یک راه مشخص و یک تبلیغ مشخص برای بازدهی معین نمی شود.

  دسته بندی کاربران در فیس بوک برای تبلیغات هدفمند

  زمانی که شما در حال تنظیم تبلیغ خود هستید می توانید افرادی را که می خواهید تبلیغات شما را ببینند را دسته بندی کنید. البته این پروسه باید از قبل در بخش جامعه شناسی مشتریان و کاربرانتان انجام شده باشد.شما می توانید کاربرانتان را با توجه به جزئیات دسته بندی کنید.

  قیمت تبلیغات اسپانسر اینستاگرام و اینفلوئنسر مارکتینگ

  بودجهنتیجه
  ۱۰ میلیون تومان۶.۸۰۰.۰۰۰  بازدید
  بودجهنتیجه
  ۱۰ میلیون تومان۲.۱۰۰  کلیک
  بودجهنتیجه
  ۱۰ میلیون تومان۱۳.۰۰۰  لایک و کامنت

   

  مجری خدمات دیجیتال مارکتینگ

  Share

  مشاور بازاریابی

  6 Replies to “روش های تبلیغات رسمی فیسبوک و اینستاگرام”

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *